Podejmuj szybciej lepsze decyzje,
korzystając ze sprawdzonych
modeli myślowych.

Tworzę PRZEPISY na różne sytuacje. 
Nazywam je MODELAMI MYŚLOWYMI.

Modele myślowe pozwalają przeanalizować problemy, pogłębić zrozumienie zagadnień i zwiększają szybkość oraz trafność podejmowanych decyzji.

Przetestowałem na sobie kilkadziesiąt różnych modeli myślowych, które znalazłem w książkach, podcastach, nagraniach, szkoleniach i kursach. Wybrałem dla Ciebie te najbardziej użyteczne i opracowałem je w taki sposób, że możesz z nich korzystać od zaraz.

Podejmuj szybciej lepsze decyzje,
korzystając ze sprawdzonych modeli myślowych.

Tworzę PRZEPISY na różne sytuacje. Nazywam je MODELAMI MYŚLOWYMI.

Modele myślowe pozwalają przeanalizować problemy, pogłębić zrozumienie zagadnień i zwiększają szybkość oraz trafność podejmowanych decyzji.

Przetestowałem na sobie kilkadziesiąt różnych modeli myślowych, które znalazłem w książkach, podcastach, nagraniach, szkoleniach i kursach. Wybrałem dla Ciebie te najbardziej użyteczne i opracowałem je w taki sposób, że możesz z nich korzystać od zaraz.

Kim jestem?

Nazywam się Dominik Juszczyk, codziennie pokazuję wartość intencjonalnego życia.

Jestem tatą, przyjacielem, stoikiem i biegaczem. Lubię myśleć, że jestem w drodze. Pasjonuje mnie produktywność i efektywne działanie. Nieustannie szukam sposobów na mądre i intencjonalne działanie.

Modele mentalne pomagają mi dobrać właściwy sposób myślenia do rozwiązania problemów, podjęcia decyzji lub zaprojektowania podejścia do osiągnięcia celu.

Co znajdziesz w e-booku?

0

Modele myślowe, każdy z opisem jego działania.

0

Praktyczne
przykłady.

0

Szablony i formularze, ułatwiające stosowanie modeli.

Co znajdziesz w e-booku?

0

Modeli myślowych, każdy z opisem jego działania.

0

Praktycznych
przykładów.

0

Szablonów i formularzy, ułatwiających stosowanie modeli.

Modele myślowe w praktyce są dla Ciebie, jeżeli:

Easy Love

Anna Bąk

„Co wybrać? Jak wybrać dobrze? Jak ocenić, czy...?" Jeśli szukasz odpowiedzi na te i podobne pytania, ten ebook jest dla Ciebie! Będziesz odwracać, obracać i scalać. Rozkładać na części, wybiegać w przyszłość albo patrzeć z lotu ptaka na Twój dylemat. Praktyczne ćwiczenia rozszerzą Twoją perspektywę a przykłady z życia zawodowego i prywatnego pokażą jak pomocne może być wykorzystanie modeli myślowych w życiu. I to nie tak ogólnie, ale w Twoim życiu! Więc niezależnie od tego, z czym się teraz mierzysz, łap ebooka, wybierz model dopasowany do Twoich potrzeb - i działaj!

Karolina (Gnat) Latos

Nie ma jednej sprawdzonej recepty na usprawnienie swojego procesu decyzyjnego. Dlatego to świetna sprawda, że ebook Dominika zawiere tak wiele różnorakich modeli myślowych dzięki, którym każdy może przećwiczyć różne opcje i wybrać coś dobranego do siebie lub do sytuacji.

Jakub Dobosz

Świetny zbiór narzędzi, który możemy użyć w różnych sytuacjach. To za co cenię "Modele myślowe", to praktyczność i przystępność. Dominik skupia się na konkretach opisując krótko każde podejście, podaje przykłady z różnych kontekstów i proponuje szablony do samodzielnego działania. Bardzo szybko można wypróbować różne modele i sprawdzić co nas wspiera w osiąganiu założonych celów.

Olga

Jestem osobą myślącą analitycznie, poszukującą wciąż nowych, efektywnych sposobów na usprawnienie swojego działania. E-book Modele myślowe idealnie wpasowuje się w moje potrzeby. Już od pierwszego spojrzenia e-book zrobił na mnie wizualne wrażenie - miła dla oka szata graficzna zachęca do czytania. Spodobał mi się również poziomy układ stron w e-booku - ekran komputera też jest poziomy, więc taki układ pozwala zobaczyć od razu z całą treść na stronie - niby szczegół, ale dla mnie ma znaczenie 🙂 Co dla mnie istotne e-book to skondensowana wiedza opatrzona licznymi przykładami. Do każdego modelu dodany jest szablon, na którym można rozpisywać swoje przykłady. E-book modele myślowe jest jak zestaw narzędzi - otwierasz, bierzesz to, co Ci potrzebne i używasz do usprawnienia swojego działania 🙂

Dorota Jaworska

Dla mnie ta książka to idealne uzupełnienie do moich indywidualnych sesji z Dominikiem. Kiedy potrzebuję na szybko odbić jakąś myśl, czy upewnić urealnić się z moimi pomysłami, sięgam sobie do przykładów i szablonów, dzięki czemu w kilka minut mogę wyjść ze swojej pętli i połączyć kropki w nowy sposób.Jest to praktyczny niezbędnik dla każdej menadżerki/menadżera.

Marcin Tuz

Przystępne i dobrze ustrukturyzowane kompendium wiedzy.Szczególnie docenia przygotowania szablonów i podzielenie się realnymi przykładami.Dziękuję!

Bartek

Jestem na etapie wyboru samochodu. Otwieram nowy ebook Dominika, a tam.. case zakupu samochodu. A oprócz tego, szereg innych rozwiązań pomagających mi podejmować decyzję. Jestem człowiekiem, któremu podejmowanie decyzji przychodzi ciężko i wciąż pracuję nad usprawnianiem tego procesu. Ebook o modelach myślowych będzie mi w tym bardzo pomocny. Polecam wszystkim, którzy chcą usystematyzować swoje rozkminy.

Bezpłatne aktualizacje

E-book ma formę elektroniczną, aby móc z niego korzystać, kiedy tylko jest na to ochota. Równocześnie mogę wciąż go rozwijać i wysyłać Ci kolejne wersje, zupełnie za darmo

Przeczytaj fragment

Nie masz pewności, czym są modele myślowe? Sprawdź, czytając fragment darmowego rozdziału wraz z opisem jednego z modeli.

Przeczytaj fragment

Nie masz pewności, czym są modele myślowe? Sprawdź czytając fragment darmowego rozdziału wraz z opisem jednego z modeli.

Pytania i odpowiedzi

Jak często masz zamiar aktualizować e-booka?

Cały czas uczę się nowych modeli myślowych, testuję je i niektóre wprowadzam do swojego życia. Wydaje mi się, że możliwa jest jedna aktualizacja na rok. Oczywiście osoby, które kupią e-book, dostają dostęp do wszystkich przyszłych aktualizacji.

Czym właściwie są modele myślowe?

Możesz pomyśleć o modelu myślowym jak o przepisie działania. Trochę jak w książce kucharskiej, masz opisane kolejne etapy, które warto zrobić, aby uzyskać pewien efekt. W przypadku modeli myślowych będzie to seria sprawdzonych kroków (zapisanie, przemyślenie, rozmowa, narysowanie etc.), które zrobione w po kolei doprowadzą do oczekiwanego efektu – pogłębienia zrozumienia sytuacji, wygenerowania opcji do działania, znalezienia rozwiązania problemu itd.

Jaka jest struktura opisu modeli myślowych?

Przy prawie każdym modelu myślowym zastosowałem bardzo podobną strukturę jego opisu:
- Nazwa
- Oryginalna nazwa (jeżeli poznałem dany model myślowy z opisu po angielsku)
- Kategorie modelu myślowego
- Opis modelu i moje jego rozumienie
- Przykłady zastosowania modelu z mojego życia prywatnego
- Przykłady zastosowania modelu z mojej pracy
- Szablon pomocny w stosowaniu modelu
- Referencje i bibliografia dla modelu

Czy trzeba przerobić” cały e-book, aby stosować modele myślowe?

Nie! Można wybrać dowolny model myślowy i zacząć z niego korzystać. Opisane modele myślowe są niezależne od od siebie i śmiało można z nich korzystać w oderwaniu od pozostałych.

Zastanawiasz się? Napisz!

© 2022 Dominik Juszczyk